Bank Spółdzielczy w Chojnicach

Profil zaufany

 

Profil zaufany - mojeID - bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online jest już dostępne w Banku. Uruchomiliśmy je wraz z Profilem Zaufanym, który jest metodą potwierdzania tożsamości w systemach elektronicznej administracji. Profil Zaufany zastępuje podpis własnoręczny składany na papierze. Dzięki temu, wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu.
Profil Zaufany można założyć bez wychodzenia z domu lub korzystania z usług banku komercyjnego. Dzięki Profilowi zaufanemu, w trakcie choroby lub w innej sytuacji uniemożliwiającej dotarcie do urzędu (podeszły wiek, opieka nad dziećmi, wyjazd, kwarantanna itp.), korzystania z wielu e-usług przez internet będzie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne.

Czym jest Profil zaufany - mojeID?
Narzędzie to służy do zdalnego potwierdzania tożsamości. Pozwala na bezpieczną weryfikację Twoich danych za pomocą bankowości internetowej. Zawsze zobaczysz co i komu przekazujesz. Przekazanie danych każdorazowo wymaga Twojej akceptacji. Dzięki niemu korzystasz wygodnie z komercyjnych oraz publicznych usług dostępnych online.
Jest to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie. Za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.

Możliwości oferowane przez Profil zaufany - mojeID

  • Potwierdzenie tożsamości - w szybki i bezpieczny sposób, wraz z przekazaniem wiarygodnych danych ją opisujących (np: imię, nazwisko, PESEL, data urodzenia) na potrzeby zawarcia umowy lub pierwszego logowania.
  • Logowanie do istniejącego konta.
  • Autoryzacja operacji.

Korzyści

  • Łatwiejszy dostęp - prościej rejestrujesz się i logujesz u dostawców usług.
  • Bezpieczeństwo - masz poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad przekazywaniem danych dzięki sprawdzonemu standardowi.
  • Użyteczność - korzystasz z większej liczby usług online lub masz dostęp do paneli uzupełniających usługi tradycyjne.
  • Potwierdzanie tożsamości w Internecie staje się łatwiej dostępne.

Zastosowanie
Usługi publiczne
Składanie wniosków do urzędów (np. wniosek o dowód osobisty, paszport, wyrejestrowanie samochodu).
Dostęp do danych (np. dane o ubezpieczeniach społecznych, informacja o punktach karnych).
e-Commerce
Potwierdzanie wieku klienta (np. zakup alkoholu).
Dostarczanie danych niezbędnych do dostawy.
Energetyka
Rejestracja wniosku/formularza.
Przedłużenie umowy.
Dostęp do portalu klienta.
Medycyna
Rejestracja/autoryzacja dostępu do usług i produktów medycznych.
Zakup leków przez internet.
Media
Potwierdzanie dostępu do treści ograniczonych wiekowo.
Opłacanie abonamentu.
Ubezpieczenia
Sprzedaż polisy przez internet.
Odnowienie polisy (Direct).

Profil zaufany - mojeID w pytaniach i odpowiedziach
1. Co to jest Profil zaufany - mojeID?
Jest to bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online w usługach komercyjnych i publicznych. Umożliwia realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały osobistego uwierzytelnienia danych drogą elektroniczną.
2. Czy aby korzystać z Profil zaufany - mojeID muszę najpierw osobiście okazać gdzieś dokument tożsamości?
Zaletą tego narzędzia jest wyeliminowanie konieczności dodatkowego potwierdzenia tożsamości. Usługa opiera się na logowaniu do bankowości internetowej, które jest tu równoznaczne z potwierdzeniem Państwa tożsamości.
3. Jaką mam korzyść z używania Profil zaufany - mojeID?
Na pewno zyskują Państwo więcej wolnego czasu, który wcześniej byłby potrzebny na osobiste wizyty w wielu firmach i instytucjach w celu załatwienia spraw związanych ze sfinalizowaniem umowy, czy podpisaniem dokumentów. Jest to także rozwiązanie wygodne, ponieważ za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.
4. Czy korzystanie z Profil zaufany - mojeID jest płatne?
Usługa ta jest bezpłatna dla wszystkich Klientów indywidualnych chcących potwierdzać za jej pomocą tożsamość.
5. Czy korzystanie z Profil zaufany - mojeID jest bezpieczne?
Korzystanie jest bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Przed uruchomieniem usługa była wiele razy weryfikowana przez Krajową Izbę Rozliczeniową – dostawcę usługi i zarazem operatora systemu Elixir. Poddano ją także niezależnemu audytowi bezpieczeństwa. Usługa spełnia najwyższe wymogi i standardy Ministerstwa Cyfryzacji. Dane nie są udostępniane automatycznie. Wszystko odbywa się za zgodą użytkownika, po zalogowaniu się do banku.